^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

portal klimat i czlowiekAmerykański rząd manipuluje statystykami dotyczącymi pożarów lasów w USA po to, by wymazać dane historyczne oraz uzasadnić tezę o „kryzysie klimatycznym”. Manipulację odkrył analityk i komentator Tony Heller znany ze swojego sceptycyzmu wobec paranoi klimatycznej. [1] Heller wykazał w swoim video zatytułowanym: „Kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyki pożarów Bidena”. [2] To oczywiste nawiązanie do powiedzenia byłego brytyjskiego premiera z XIX w. Benjamina Disraeliego wskazującego, że: „Są trzy typy kłamstw: kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyka”.

Pożary lasów są poważnym problemem w USA a amerykański rząd federalny od ponad 75 lat prowadzi dokładne statystyki na ten temat, przy czym dostępne są wiarygodne dane obejmujące okres ponad 100 lat. W ujęciu historycznym zmiany w powierzchni lasów zniszczonych przez pożary przedstawiają się następująco:

1249.1 Wykres nr 1

Linia niebieska oznacza obszar leśny spalony w danym roku, a seledynowa średnią kroczącą w okresie kolejnych pięciu lat.

Z powyższego wykresu wynika więc wyraźnie, że w pierwszej połowie XX w. areał lasów zniszczonych przez pożary był nieporównywanie większy w czasach nam bliższych. Można też bez problemu sięgnąć do archiwów prasy amerykańskiej sprzed II Wojny Światowej, w których jest pełno artykułów na temat skali zniszczeń w amerykańskich lasach i zagrożeń dla ludności w wyniku pożarów.

Co więcej, historyczne dane dotyczące pożarów amerykańskich lasów wskazują na brak jakiejkolwiek korelacji między intensywnością pożarów a emisjami dwutlenku węgla. Na poniższym wykresie czerwona krzywa oznacza powierzchnię spalonych lasów w USA, a zielona - wzrost emisji CO2 w okresie ostatnich 100 lat.

1249.2 Wykres nr 2

Jak mówi geolog Tony Heller, który poświęcił temu tematowi nagranie wideo:

„W Stanach Zjednoczonych powierzchnia spalonych lasów zmniejszyła się faktycznie o 80% przy jednoczesnym wzroście emisji dwutlenku węgla w ciągu ostatniego stulecia.” [2]

Tymczasem, począwszy od stycznia 2021 r., nowy rząd prezydenta Bidena prezentuje statystyki pożarów rozpoczynające się dopiero... w 1983 r. Główna jednostka amerykańskiego rządu federalnego zajmująca się problemem pożarów lasów w USA, czyli „National Interagency Fire Center”, odmawia teraz upublicznienia posiadanych przez nią danych sięgających 1926 r.

Dzięki wyeliminowaniu z porównań historycznych danych z wcześniejszego okresu otrzymujemy zupełnie inny obraz zmian w areale spalonych lasów, który teraz wydaje się systematycznie rosnąć:

1249.3 Wykres nr 3

Najważniejsze jednak jest to, że tak zmanipulowane dane historyczne zdają się dowodzić, że intensywność pożarów lasów jest jednym ze skutków wzrostu ilości CO2 w atmosferze, czyli przejawem „kryzysu klimatycznego”.

To, w jaki sposób administracja Bidena „przykroiła” teraz statystyki pożarów lasów w USA, jest kolejną bezczelną próbą dopasowania rzeczywistości do z góry założonej tezy o nadchodzącej katastrofie klimatycznej, w myśl której im więcej CO2 w atmosferze, tym więcej pożarów. Jest to teza absolutnie fałszywa i nie ma na nią żadnego dowodu naukowego. Do tej pory tego rodzaju praktyki wiązano raczej z reżimami totalitarnymi, jak np. z ZSRR w okresie rządów Stalina i jego następców. „Nowe statystyki” pożarów lasów będą teraz wykorzystywane do uzasadnienia „zielonych ładów” tak w USA, jak i gdzie indziej na świecie, gdzie kult klimatyczny ma status religii panującej.

Tony Heller podsumowuje działania rządu USA w ten sposób: „Tak więc począwszy od stycznia br. administracja Bidena usunęła wszystkie najbardziej istotne dane. Politycy z Partii Demokratycznej lubią zmyślać informacje naukowe. A kiedy ich nie zmyślają, to je po prostu kasują.[2]

Tłumaczenie, opracowanie i komentarz

Redakcja stopwiatrakom.eu

Przypisy:

(1) Tony Heller prowadzi własny kanał na serwisie youtube.com, który dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/c/TonyHeller/videos. Jego teksty można też przeczytać na portalu: https://realclimatescience.com/  

(2) Nagranie Tony Hellera dostępne jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=raR_IkUD7is. Wykresy w tekście pochodzą z tego nagrania. Korzystaliśmy z omówienia video Hellera tutaj: https://notrickszone.com/2021/06/08/us-government-tries-to-erase-historical-forest-fire-data-to-fabricate-another-fake-crisis/


Wszechobecna propaganda klimatyczna w mediach głównego nurtu oparta jest o kilka mitów, które są nieustannie promowane wbrew oczywistym faktom i elementarnej wiedzy naukowej, zwłaszcza mit o szkodliwości dwutlenku węgla i jego szczególnej roli gazu cieplarnianego. Poglądy przeciwne i poddające w wątpliwość „ustaloną naukę o klimacie” są zaciekle eliminowane z obiegu publicznego, wszystko po to, by nie dopuścić do powstania nawet najmniejszych wątpliwości wśród polityków, dziennikarzy i wyborców, a już szczególnie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ten sposób bełkot klimatyczny rozlewa się po infosferze publicznej i uniemożliwia rzetelną debatę o przyczynach, skutkach i kosztach „walki z klimatem”. Skala manipulacji i dezinformacji jest na tyle duża, że konieczne jest posługiwanie się zupełnie innymi pojęciami umożliwiającymi prawidłowe nazwanie rzeczywistości bez jej przeinaczania. Prawda sama się nie obroni i wymaga codziennej pracy a zwłaszcza posługiwania się innym językiem niż klimatyczni histerycy i naciągacze. Dlatego misją naszego portalu jest obrona prawdy naukowej i polskich interesów politycznych oraz gospodarczych w czasach inwazji post-prawd, kłamstw i przeinaczeń.

Wszystkim naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy. Portal utrzymuje się wyłącznie z prywatnych datków i nie korzystamy z żadnych publicznych pieniędzy. Takie finansowanie gwarantuje nam pełną niezależność a Czytelnikom publikacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Prosimy o wpłaty na konto w PKO BP SA: 53 1020 2791 0000 7102 0316 5867

Tytuł wpłaty: "Darowizna na stopwiatrakom.eu"

Dziękujemy Państwu za życzliwe wsparcie!