Rodzi się pytanie: Czy wyżej wymienieni Posłowie i Senatorowie (chodzi o grupę przeciwników wiatraków – red.), członkowie i sympatycy Stowarzyszenia (protestującego przeciwko lokalizacji wiatraków w Białej – red.) żyją w tym samym państwie – Rzeczpospolitej Polskiej – w którym żyją Wójt Gminy Biała, pozostali mieszkańcy gminy Biała, a także poszczególni ministrowie rządu? Czy wszystkich obywateli, także Posłów i Senatorów obowiązują te same prawa

 

– pyta w piśmie do Marszałek Sejmu, ministra Rolnictwa, prezesa NIK i wojewody łódzkiego wójt Gminy Biała, którego gmina przyjęła 150 tysięcy złotych na wykonanie planu od nieuprawnionego podmiotu – firmy wiatrowej. Z tego samego źródła gmina dostała również 5 tys. zł zł na rozwój sportu oraz wóz strażacki za około 73 tys. zł.

 

Poza wątpliwościami, gdzie żyje i podkreśleniem, że tam, gdzie władza, wójt wyraża oburzenie postawą mieszkańców, którzy wyraźnie mówią radnym i wójtowi, że wiatraków nie chcą, chcą natomiast kontroli NIK w gminie. W mojej dotychczasowej pracy na stanowisku Wójta Gminy Biała przez 23 lata zawsze respektowałem obowiązujące przepisy prawa – twierdzi wójt, który złamał ustawę o planowaniu przestrzennym.

 

Cały tekst wystąpienia Wójta Gminy Biała pod linkiem:

 

http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/wojciechowski/4705oa.pdf