Skip to main content
 • Prawda o wiatrakach

  StopWiatrakom.eu
  OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

 • Prawda o wiatrakach

  StopWiatrakom.eu
  OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

 • Prawda o wiatrakach

  StopWiatrakom.eu
  OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

Opublikowano: 28 luty 2017
Wandalowie znowu pustosza Galię

Żadne zabytkowe budowle, żadne pomniki dziedzictwa narodowego a nawet pomniki światowego dziedzictwa UNESCO, ani żadne historyczne cuda architektury nie są w stanie obronić się przed inwazją i pazernością lobby wiatrakowego. Destrukcyjna działalność lobby wiatrowego jest dzielnie wspierana i „błogosławiona” przez obecną władzę we Francji ( i nie tylko we Francji). Jedyną wartością nadrzędną takich działań stała się wyłącznie „kasa” dla branży wiatrowej – inne względy są dla nich bez znaczenia! A „wsparcie władz” też generuje dodatkowe koszty.

Współcześni Wandalowie przypuszczają obecnie atak „zbrojny” na tereny wokół wspaniałej katedry w Chartres (miasto w środkowej Francji, położone na malowniczym płaskowyżu w dolinie rzeki Eure (dopływ Sekwany)). Teren wokół katedry jest terenem podlegającym ochronie krajobrazowej, ale najwyraźniej te przepisy prawa nie obowiązują ani wiatrakowców ani decydentów we Francji, którzy pragną, w imię utopijnej ideologii walki z CO2 w atmosferze ziemskiej, otoczyć katedrę w Chartres farmą wiatrową.

bl014 0

Według Arnaud Casalis (Federation Environnement Durable), sytuacja jest już obecnie niezwykle dramatyczna, bo francuskie pomniki dziedzictwa narodowego, czy nawet te, uznane za światowe dziedzictwo UNESCO, nie są w żaden sposób chronione przed najazdem współczesnych Wandali (czytaj: wiatrakowców), i bezmyślnych suwerenów z nizin społecznych rodzimych i napływowych.

Źródła:
https://www.google.pl/search?q=transport+turbin+wiatrowych+obrazy&biw=1094&bih=486&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiT88Kfp7LSAhVIkCwKHYShAGQQsAQIGQ#q=transport+turbin+wiatrowych+obrazy&tbm=isch&tbs=rimg:CQ8uZVo9QqH5IjhvutkGL797y-e0YR2NyH67BUvrIYJoiD6u3XDVh_1rrqqfU0I7kAnyWz9HCB-eYNdXsQ2lW6ZuLWyoSCW-62QYvv3vLEQif689QmS35KhIJ57RhHY3IfrsRYrWdG1uVwAQqEgkFS-shgmiIPhFK6i36J1kCVioSCa7dcNWH-uuqEcMmHZzOlS9vKhIJp9TQjuQCfJYRWjRZ3VJnn-AqEgnP0cIH55g11REzs_1lNRN0DhioSCexDaVbpm4tbEdffVAZpo3Il&*&imgrc=DQDc7UocBECesM

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_w_Chartres

http://fr.friends-against-wind.org/oppositions/cathedrale-de-chartres-eoliennes

http://navtur.pl/place/show/1545,chartres

Barbara Lebiedowska