Skip to main content
Prawda o wiatrakach

StopWiatrakom.eu
OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

Prawda o wiatrakach

StopWiatrakom.eu
OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

Prawda o wiatrakach

StopWiatrakom.eu
OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

Opublikowano: 31 marzec 2019

Z dużym rozbawieniem przyglądamy się kolejnym medialnym akcjom środowisk walczących z klimatem. Działania te mają charakter typowo propagandowy i jeśli cokolwiek ratują, to jedynie dobre samopoczucie uczestników takich akcji. Na tak zwanym „klimacie”, nie robi to żadnego wrażenia. Trudno bowiem poważnie traktować zgaszenie na jedną godzinę oświetlenia znanych wszystkim obiektów budowlanych, jak Akropol, Wieża Eiffla czy siedziba brytyjskiego parlamentu. Zamiast tej akcji proponujemy wszystkim walczącym z klimatem, a zwłaszcza młodzieży uczącej się, poświęcenie co najmniej jednej godziny dziennie na naukę geografii, geologii, astronomii, fizyki oraz innych nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia wpływu Słońca na życie na Ziemi.

W ostatnią sobotę marca, o godz. 20.30, odbyła się po raz dwunasty, światowa akcja pn. „Godzina dla Ziemi”, która ma na celu mobilizację ludzkości do wzmożenia działań na rzecz „ratowania klimatu”. Akcja polega na zgaszeniu oświetlenia znanych wszystkim budynków publicznych. W Warszawie, zgaszono m.in. oświetlenie Pałacu Kultury i Nauki. W Paryżu, zgaszono oświetlenie Wieży Eiffla.

998.1 WieżaE Foto nr 1

998.1 WieżaE Foto nr 2

fot. Wieża Eiffla, oświetlona (u góry) i bez oświetlenia. Zdjęcie: Geoffroy van der Hasselt / AFP / Getty Images. Źródło: The Guardian [1]

Pomysłodawca akcji, światowa organizacja WWF, pisze o celu tej akcji w następujący sposób: „Godzina dla Ziemi wymaga większej świadomości i oszczędniejszego wykorzystania zasobów naturalnych, zwłaszcza paliw kopalnych, które wytwarzają gazy cieplarniane i prowadzą do globalnego ocieplenia.” [1]

WWF, na swojej polskiej stronie, dodatkowo apeluje o podpisanie petycji do Prezydenta RP w sprawie „zaprzestania niszczenia środowiska”.

„Globalna akcja Godzina dla Ziemi WWF inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie i przypomina, że jako konsumenci mamy ogromny wpływ na działania rynku, a jako obywatele – na tworzone prawo. Każdy może dołączyć do akcji - gasząc światło w swoim domu i wysyłając apel do Prezydenta RP na stronie godzinadlaziemi.pl.”

„WWF Polska nawołuje do podpisania apelu na stronie godzinadlaziemi.pl do Prezydenta Andrzeja Dudy, aby skuteczniej strzegł konstytucyjnego obowiązku ochrony środowiska i w ten sposób pomógł zapewnić bezpieczeństwo ekologiczne przyszłym pokoleniom Polaków. Na stronie godzinadlaziemi.pl działa również formularz, który umożliwia każdemu wysłanie w swoim imieniu apelu do decydentów, przedstawicieli biznesu czy po prostu sąsiada, z namową do zaprzestania niszczenia środowiska.” [2]

Zwracamy uwagę, że pojawiła się już zapowiedź kolejnej akcji klimatycznej, pod nazwą: „Młodzieżowy Strajk Klimatyczny”, organizowanej na wzór ostatnich ulicznych manifestacji młodzieży szkolnej w Brukseli.

„Jako Młodzieżowy Strajk Klimatyczny uważamy, że takie akcje jak Godzina dla Ziemi WWF są naprawdę ważne, jako młodzież chcemy zmieniać na lepsze naszą przyszłość nawet przez takie małe kroki jak zgaszenie światła. Jednak zaznaczymy też, że najbardziej realny wpływ na klimat mają politycy i wielkie korporacje. Dlatego przez organizację strajku 12 kwietnia chcemy wywrzeć na nich presję, by skończyły się podziękowania a zaczęły działania” – komentowały Izabela Stelmaszewska i Janina Świerzewska z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.” [2]

logo stop wiatrakom mini[Nasz komentarz] Nadchodzące globalne ochłodzenie będzie przykrą niespodzianą dla zawodowych obrońców klimatu, którzy głównego wroga klimatu upatrują w złowrogim węglu oraz w gazach cieplarnianych z dwutlenkiem węgla na czele. Tymczasem, jeśliby serio potraktować współczesną naukę, to „obrońcy klimatu” powinni raczej protestować przeciwko cyklom słonecznym, parze wodnej i zjawisku precesji planetarnej. Ups, to dwutlenek węgla nie odpowiada za globalne ocieplenie klimatu na Ziemi? Tak się akurat składa, że niekoniecznie, ale od czego mamy parówkowe media i sprzedajnych polityków. Wcisną ludziom każdy kit. Najbardziej jest nam żal tej młodzieży, która daje się wykorzystywać bezczelnym oszustom klimatycznym i daje wiarę kiepskim bajeczkom o niszczeniu planety przez węgiel i energetykę węglową. Powiedzmy to jasno i wyraźnie: „Drogie dzieci, gdyby nie energetyka węglowa, to wasze smartfony, nie działałyby w ogóle, bo nie moglibyście ich nigdzie doładować.”

Redakcja stopwiatrakom.eu

Przypisy:

[1] https://www.theguardian.com/environment/2019/mar/30/earth-hour-switch-off-lights-save-planet-wwf-climate-change

[2] https://www.wwf.pl/aktualnosci/zgas-dzis-swiatlo-bo-ty-tez-niszczysz-swoj-dom