Wiadomości po angielsku
Nasze obrazy
Badania i dokumenty
W tym roku mieliśmy ciepłą zimę w Europie, jednak nie była to ani najcieplejsza zima w ostatnich 30 latach, ani też nie zmieniły się ogólne trendy temperatur w tym okresie. Jeśli już można mówić o jakimś trendzie, to mamy do czynienia ze stopniowym, niewielkim ochłodzeniem. Jest to coś dokładnie odwrotnego od tego, co przekazują mainstreamowe media zajęte „walką z klimatem” i udowadnianiem sobie, ze weszliśmy właśnie w okres „klimatycznego kataklizmu”. Jest dokładnie inaczej niż trąbią hałaśliwi aktywiści klimatyczni i lobbyści przemysłu OZE udający polityków. [1]
Niezawodny portal www.notrickzone.com opublikował właśnie analizę 30-letnich trendów temperatur w Europie. [2] Jej wyniki są nie tylko zaskakujące dla wszystkich tych, co karmią się medialnym pop-cornem i czipsami, ale powinny też dawać do myślenia rządzącym, czy przypadkiem lobbyści przemysłu OZE nie robią ich w konia każąc płacić sobie miliardowe rachunki za „ulepszanie” klimatu. Już dzisiaj Polska wydaje miliardy złotych rocznie na „walkę z klimatem”, m.in. poprzez zakupy limitów emisji CO2 czy też wsparcie inwestycji w wiatraki i fotowoltaikę. Popatrzmy jednak jak wyglądały średnie temperatury w pięciu wybranych krajach Europy w lutym 2020 r.
Szwecja
Aż trzy z pięciu stacji w Szwecji, pokazują tendencję do ochładzania się temperatur od 1988 r.
Źródło danych: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html
Wielka Brytania
12 z 14 stacji synoptycznych w Wielkiej Brytanii pokazuje, że od lutego 1992 r. temperatury mają tendencję do ochładzania się lub są na stałym poziomie.
Źródło danych: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html
Finlandia
3 z 6 stacji w Finlandii nie wykazuje tendencji do ocieplania się aż od lat 80-tych XX w., choć biorąc pod uwagę wszystkie 6 stacji występuje bardzo niewielkie ocieplenie w lutym.
Źródło danych: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html
Irlandia
Ten kraj położony nad samym Atlantykiem także nie pokazuje ocieplenia od lutego 1997 r. Cztery z sześciu stacji, których dane sięgają jeszcze lat 80-tych XX w., nie pokazują ocieplenia w lutym.
Źródło danych: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html
Niderlandy
Wszystkie 5 stacji synoptycznych, gdzie dane zbierane są co najmniej od 1995 r. pokazują lutowe tendencje w kierunku spadku temperatur.
Źródło danych: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html
Pozostaje tajemnicą dlaczego klimatyczni alarmiści twierdzą, że mamy do czynienia z gwałtownym ocieplaniem się klimatu.
Tłumaczenie, opracowanie i komentarz
Redakcja stopwiatrakom.eu
Przypisy:
[1] O próbie politycznego dyskontowania „kryzysu klimatycznego” przez Parlament Europejski pisaliśmy tutaj: http://stopwiatrakom.eu/wiadomo%C5%9Bci-zagraniczne/2821-klimatyczni-pieczeniarze-i-utopi%C5%9Bci-z-parlamentu-europejskiego-na-%C5%9Bcie%C5%BCce-wojennej-z-%E2%80%9Ekryzysem-klimatycznym%E2%80%9D.html – publ. z dn. 04.12.2019 r.