portal klimat i czlowiekObserwacje zasięgu lodu na półkuli północnej oraz południowej jasno i dobitnie pokazują, że … nie dzieje się zupełnie nic dramatycznego jeśli chodzi o ilość i zasięg lodu. [1] Dostępne publicznie dane z National Snow and Ice Data Center (NSIDC) nie pokazują anomalii w stosunku do średnich wieloletnich. [2] Żadne dane z Arktyki czy też Antarktydy nie uzasadniają tezy o „ekstremalnych warunkach atmosferycznych” czy „gwałtownym topnieniu się lodów”. Jest to typowy medialny „klimatyczny fake news”. Innymi słowy lód na obu ziemskich biegunach ma się dobrze i nie topnieje gwałtownie. Wzrost stężenia CO2 w atmosferze ma się nijak do wielkości lodu na obu półkulach.

Wielkość lodu morskiego na Morzu Arktycznym

1241.1 Arktyka zasięg lodu 05.2021

https://nsidc.org/arcticseaicenews/charctic-interactive-sea-ice-graph/

Wielkość lodu morskiego na Antarktydzie

1241.2 Antarktyda zasięg lodu 05.2021

www.nsidc.org/arcticseaicenews/charctic-interactive-sea-ice-graph/

Opracowanie i komentarz

Redakcja stopwiatrakom.eu

Przypisy:

(1) https://electroverse.net/arctic-sea-ice-extent-highest-in-8-years/

(2) Kontakt z NSIDC: https://nsidc.org/about/contact.html


Wszechobecna propaganda klimatyczna w mediach głównego nurtu oparta jest o kilka mitów, które są nieustannie promowane wbrew oczywistym faktom i elementarnej wiedzy naukowej, zwłaszcza mit o szkodliwości dwutlenku węgla i jego szczególnej roli gazu cieplarnianego. Poglądy przeciwne i poddające w wątpliwość „ustaloną naukę o klimacie” są zaciekle eliminowane z obiegu publicznego, wszystko po to, by nie dopuścić do powstania nawet najmniejszych wątpliwości wśród polityków, dziennikarzy i wyborców, a już szczególnie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ten sposób bełkot klimatyczny rozlewa się po infosferze publicznej i uniemożliwia rzetelną debatę o przyczynach, skutkach i kosztach „walki z klimatem”. Skala manipulacji i dezinformacji jest na tyle duża, że konieczne jest posługiwanie się zupełnie innymi pojęciami umożliwiającymi prawidłowe nazwanie rzeczywistości bez jej przeinaczania. Prawda sama się nie obroni i wymaga codziennej pracy a zwłaszcza posługiwania się innym językiem niż klimatyczni histerycy i naciągacze. Dlatego misją naszego portalu jest obrona prawdy naukowej i polskich interesów politycznych oraz gospodarczych w czasach inwazji post-prawd, kłamstw i przeinaczeń.

Wszystkim naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy. Portal utrzymuje się wyłącznie z prywatnych datków i nie korzystamy z żadnych publicznych pieniędzy. Takie finansowanie gwarantuje nam pełną niezależność a Czytelnikom publikacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Prosimy o wpłaty na konto w PKO BP SA: 53 1020 2791 0000 7102 0316 5867

Tytuł wpłaty: "Darowizna na stopwiatrakom.eu"

Dziękujemy Państwu za życzliwe wsparcie!