SŁYNNE JEZIORO LOCH NESS OTOCZONE PRZEZ 500 WIATRAKÓW

Jedna z najsłynniejszych formacji naturalnego krajobrazu nie tylko w Szkocji, ale i w całej Europie --polodowcowe jezioro Loch Ness ma zostać zdewastowane wraz z całym regionem Great Glen przez branżę wiatrakową. W promieniu 35 km od jeziora ma stanąć 500 WIELKICH WIATRAKÓW.

Tym samym branża, która nieustannie woła, jak bardzo leży jej na sercu zachowanie krajobrazu, dokona kolejnej przemysłowej masakry na i tak coraz bardziej kurczących obszarach o najwybitniejszych walorach krajobrazowych w Europie i na świecie.

  • PROSIMY O PODPISANIE PETYCJI DO PARLAMENTU SZKOCKIEGO O PRZYZNANIE TEMU REGIONOWI STATUSU PARKU KRAJOBRAZOWEGO (National Scenic Area), A TAKŻE O BEZZWŁOCZNE PODJĘCIE STARAŃ W CELU WPISANIA TEGO OBSZARU NA LISTĘ ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO. TYLKO TAKIE DZIAŁANIA MOGĄ URATOWAĆ TEN REGION PRZED INWAZJĄ BIZNESU WIATRAKOWEGO!

    W tym celu prosimy wejść na poniższą stronę:

    http://www.scottish.parliament.uk/GettingInvolved/Petitions/PE01564 

    Organizatorem petycji jest stowarzyszenie Friends of the Great Glen. Więcej informacji na temat można znaleźć na stronie www.savelochness.com

Jak wiadomo, pierwszym, który zauważył potwora z Loch Ness, był św. Kolumb w VI wieku n.e. Nie wszyscy są przekonani, czy takie zwierzę faktycznie żyje w Loch Ness. Natomiast na lądzie na pewno reprezentowany jest licznie inny potwór - bezwzględny spekulant wiatrakowy.

WIATRAKI NA MIEJSCU POCHÓWKU POLEGŁYCH W CZASIE I WOJNY ŚWIATOWEJ

Na polach pod Bellecourt w północnej Francji, gdzie w 1917 r. poległo 10.000 australijskich żołnierzy, ma powstać farma wiatrowa. Przez prawie sto lat zwłoki wielu pochowanych w tej ziemi australijskich i niemieckich żołnierzy pozostawały nienaruszone, m.in. dzięki temu, że stosowano tam tylko bardzo płytką orkę. Według bratanka poległego pod Bellecourt żołnierza australijskiego, kopanie fundamentów pod turbiny wiatrowe wiązać się będzie z naruszeniem miejsca spoczynku zwłok bohaterskich żołnierzy [1].

Krewny poległego australijskiego żołnierza zwrócił się do rządu australijskiego o interwencję, by zapobiec budowie tej farmy wiatrowej. Przeciwko tej inwestycji walczy także francuskie stowarzyszenie społeczne z oddalonej o 2,5 km miejscowości Bellecourt.

Peter Alfred William King poległ 12.05.1917 w bitwie pod Bellencourt.

 Peter Alfred William King poległ 12.05.1917 w bitwie pod Bellencourt.
Jego bratanek walczy przeciwko desakracji miejsca jego pochówku.

 

PRZYPISY [1] Patrz: http://www.smh.com.au/national/ww1/battle-to-stop-wind-turbines-being-built-on-wwi-battlefield-20150321-1m3ogl.html

Opracował: A. Archus, marzec 2015