portal wiadomosci zagraniczneOsoby kierujące Gretą Thunberg wyraźnie starają się znaleźć spektakularnie ekologiczny środek transportu dla jej licznych podróży po świecie. Na razie nie bardzo im się to udawało, gdyż młoda Szwedka a to płynie jachtem wartym miliony dolarów należącym do bogatego księcia, a to trzeba wysłać samolotem kapitana łajby, którą płynie. Jak wskazują złośliwcy, przy każdej z dotychczasowych podróży Grety i towarzyszącej jej ekipy doszło do wielokrotnie większych „emisji węglowych”, niż gdyby Greta poleciała, jako zwykły pasażer komercyjnych linii lotniczych. Hipokryzja klimatystów nie zna granic, a Szwedka nawet nie wie, jak bardzo się ośmiesza.

Na szczęście z pomocą małej Grecie z warkoczykami pospieszyło pewne stowarzyszenie sąsiedzkie z Hiszpanii. Zarząd stowarzyszenia przesłał Grecie bardzo miły list z zaproszeniem do skorzystania z ekologicznego i niskoemisyjnego środka transportu (oryginał poniżej):

1095.1 Foto osiołek dla Grety

fot. Obraz JacLou DL z Pixabay

Droga Greto Thunberg,

świadomi wagi uwrażliwienia świata na stan środowiska naturalnego, nasze stowarzyszenie sąsiedzkie przyłącza się do Twojej walki i udziela Ci wsparcia w następującej formie:

Stawiamy do Twojej dyspozycji osła wyhodowanego w powiecie Talavera de la Reina w Twojej podróży z Lizbony do Madrytu w celu wzięcia udziału w Konferencji ONZ w sprawie Zmiany Klimatu w 2019 r.

Z tego środka transportu korzystali nasi przodkowie. Jako środek transportu ludzi, cechował się on najwyższym stopniem poszanowania środowiska naturalnego. Ponadto Ty ze swojej strony także będziesz mogła udzielić nam wsparcia, informując ludzi, że w miesiącu sierpniu 2020 roku rozpoczyna się ROK ŚWIĘTY MATKI BOŻEJ Z GUADALUPY. Będziesz mogła doświadczyć osobiście jednej z form podróżowania, z której korzystało na przestrzeni wieków tysiące ludzi, przebywając 257 kilometrów pomiędzy Klasztorem Hieronimitów w Madrycie a Klasztorem Matki Bożej z Guadalupy. Organizacja tej pielgrzymki jest przedmiotem naszych wielkich starań.

Bierzemy na siebie wszelkie wydatki związane z podróżą.

Z niecierpliwością oczekujemy na Twoją odpowiedź. Żegnamy się, życząc Ci miłego pobytu w Hiszpanii.

1095.2 Ogłoszenie dla Grety

Tłumaczenie, opracowanie i komentarz

Redakcja stopwiatrakom.eu

Źródło: https://www.20minutos.es/noticia/4077623/0/ofrecen-burro-greta-thunberg-llegar-madrid-cop-25/