Opublikowano: 15 luty 2013

Hałas wokół wiatraków
7 grzechów głównych w raportach środowiskowych dotyczące oddziaływania akustycznego 
przemysłowych turbin wiatrowych
czyli
dlaczego powinna być ustalona minimalna odległość turbin wiatrowych od obiektów chronionych

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowny Panie Premierze,
Szanowni Panowie Ministrowie: Środowiska, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Gospodarki, Zdrowia,
Szanowny Panie Generalny Dyrektorze Ochrony Środowiska,
Szanowni Panowie Przewodniczący Komisji Sejmowych: Gospodarki, Podkomisji Stałej do spraw Energetyki, Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ustawodawczej, Ochrony Zdrowia,
Szanowni Redaktorzy,
Szanowne Pozostałe Osoby do których kierowany jest ten list,

Nie można już dłużej udawać, że wszystko jest w porządku przy lokalizowaniu elektrowni wiatrowych w naszym kraju, bo tak nie jest.
Łamanie prawa w tym zakresie okazuje się być nagminne i to z udziałem organów państwowych i samorządowych, których decyzje umożliwiające powstanie tych inwestycji opierają się zbyt często na nierzetelnych raportach środowiskowych.
W załączonym dokumencie (Hałas wokół wiatraków) , opartym o analizę  raportów dotyczących oddziaływania na środowisko  przemysłowych turbin wiatrowych, przedstawiam zaledwie część nieprawidłowości, skupiając się głównie na dziedzinie, która jest mi najbliższa, t.j. na hałasie.
Zachęcam serdecznie do lektury, w nadziei, że nie wyląduje ona w urzędowym czy redakcyjnym koszu, lecz stanie się inspiracją do pozytywnych zmian. Mam bowiem nadzieję, że pomimo wielu obserwowanych nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego Państwa, są pośród adresatów tego listu osoby, którym naprawdę zależy zarówno na rodakach jak i na wizerunku państwa demokratycznego, sprawiedliwego i praworządnego.

Prof. dr inż. Barbara Lebiedowska
niezależny ekspert Komisji Europejskiej
d.s. akustyki środowiska

Cały raport

lub; http://kdepot.eu/lib/81360694379