^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

Realizacja restrykcyjnej polityki klimatycznej UE w zasadzie uniemożliwi Polsce dogonienie krajów Europy Zachodniej. Stąd coraz wyraźniej płynący z różnych środowisk postulat o potrzebie opt-outu, gdzie Polska byłaby wyłączona z polityki klimatycznej UE.

http://www.wnp.pl/wiadomosci/gornictwo-hutnictwo-i-energetyka-przerazone-pakietem-klimatycznym-potrzebny-opt-out,245029_1_0_0_0_0.html

Realizacja nowej polityki klimatycznej najmocniej uderzy właśnie w nasz kraj. Żadne inne państwo w Europie nie poniesie tak gigantycznych kosztów. Według ekspertów Instytutu Kościuszki i firmy doradczej Ernst & Young przyjęcie nowego pakietu klimatycznego może oznaczać, że PKB Polski do 2030 roku będzie niższy średnio nawet o 1 proc. rocznie. Tym samym Polska - realizując decyzję Ewy Kopacz - może stracić w tym okresie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset miliardów złotych! Pakiet klimatyczny może w zasadzie uniemożliwić nam dogonienie gospodarek Europy Zachodniej kiedykolwiek.

http://www.niewygodne.info.pl/artykul5/02095-Z-pakietem-klimatycznym-nigdy-nie-dogonimy-Europy.htm

Komisja Europejska ujawniła szczegółowe plany stworzenia jednego rynku energii dla całej Unii Europejskiej. Oficjalnie jej celem jest uniezależnienie się od gazu z Rosji, nieoficjalnie - odgórne narzucenie poszczególnym krajom zakupu nowoczesnych, „zielonych” technologii, w których specjalizują się przede wszystkim Francja, Wielka Brytania i Niemcy.

http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/8595-w-ue-bedzie-jeden-rynek-energii-oto-jak-sie-robi-biznes-na-zachodzie