^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

Szanowni Państwo,

W imieniu redakcji portalu internetowego „Stopwiatrakom.eu” zwracamy się z uprzejmą prośbą o poparcie listu otwartego do nowego Ministra Środowiska – Pana prof. Jana Szyszko w sprawie podjętej przez poprzedniego ministra akcji zmian planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000. Resort środowiska domaga się usunięcia z planów zadań ochronnych zakazów prowadzenia określonych rodzajów inwestycji/działalności gospodarczej na obszarach Natura 2000. Celem takich zakazów jest utrzymanie i przywracanie do właściwego stanu ochrony siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt, dla których ochrony wyznaczono dany obszar Natura 2000.

Bezpośrednim skutkiem tego działania może być ułatwienie lokalizacji różnego typu inwestycji negatywnie oddziałujących na obszary Natura 2000, w tym przede wszystkim turbin wiatrowych oraz ferm norki amerykańskiej na terenach specjalnej ochrony ptaków.

Akcja resortu środowiska stanowi przejaw generalnej kampanii służącej tworzeniu jak najlepszych warunków dla budowy farm wiatrowych w naszym kraju, kosztem interesu lokalnych społeczności i środowiska. Ważne jest, aby nasze środowisko wyraziło swój sprzeciw w tej sprawie. Prosimy o przesyłanie swojego poparcia na adres redakcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W imieniu redakcji „Stopwiatrakom.eu”

Marcin Przychodzki