^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

portal klimat i czlowiekW imię walki ze zmianami klimatu wyznawcy religii globalnego ocieplenia obecni w strukturach władzy Unii Europejskiej domagają się nieustannego składania ofiar w postaci wydatkowania publicznych pieniędzy na pseudo-odnawialne źródła energii typu wiatraki czy też kupowania wirtualnego pieniądza w postaci „uprawnień do emisji CO2”. Wszystko to jest uzasadniane wiarą w to, że „człowiek zmienia klimat emitując dwutlenek węgla”. Równie dobrze można wierzyć w latającego potwora spaghetti, choć akurat ta druga wiara nie wymusza na nikim kupowania i jedzenia spaghetti za ciężkie pieniądze, a walczymy z dwutlenkiem węgla już urzędowo. Tymczasem po raz kolejny klimat nie zmienia się zgodnie wiarą klimatystów, a na półkuli północnej obserwujemy znaczące chłodzenie.

1239.1 UAH LT 1979 thru April 2021 v6

Źródło: https://www.drroyspencer.com/

Doskonale widać to po danych z USA, gdzie dane zbierane są od 1895 r. i gdzie średnia temperatura w kwietniu jest dużo poniżej poziomów średnich z ostatnich ponad 120 lat. Trudno o lepszy dowód na brak czegoś, co można nazwać „globalnym ociepleniem” i które jest zawsze „gwałtowne”. Dla klimatystów nie jest to oczywiście żaden dowód, gdyż dla nich wiara w „szkodliwość” dwutlenku węgla dla klimatu jest czymś absolutnie nie wymagającym dowodu. W końcu „nauka o klimacie” wyjaśniła już „wszystko i raz na zawsze”.

1239.2 April US Temps 1

Źródło: https://electroverse.net/april-was-colder-than-average-across-the-u-s/

Warto też zawsze sięgnąć po dane ze środkowej Anglii, gdzie dokonuje się stałych pomiarów temperatury od 1659 r. i porównać stężenie dwutlenku węgla z mierzonymi temperaturami. Dane nie są zaskakujące, gdyż zmiany temperatur w ogóle nie są skorelowane z poziomem dwutlenku węgla. Temperatury się zmieniają bez względu na poziom CO2 i poglądy Komisji Europejskiej na praworządność w Polsce. Żeby to zrozumieć nie potrzeba jakieś szczególnej wiedzy. Wystarczy chcieć zastanowić się nad tym zagadnieniem. Średnie temperatury zaznaczone są na niebiesko, zaś poziom CO2 linią kropkowaną.

1239.3 6a010536b58035970c0148c797386c970c

Źródło: https://www.c3headlines.com/2011/01/are-modern-temp-changes-unprecedented-2010cet.html

Dobra wiadomość dla klimatycznych panikarzy jest taka – nic wielkiego się nie dzieje z tzw. „klimatem”. Nie ma żadnego „kryzysu klimatycznego”. Mamy do czynienia z naturalną zmiennością temperatur odbywającą się bez związku z dwutlenkiem węgla. Dlatego czas najwyższy zakończyć głupią politykę klimatyczną i wydatkowanie miliardów euro na klimatyczne fobie połączone ze zwalczaniem paliw kopalnych z węglem na czele. Antywęglowe fobie nie mają żadnego logicznego i naukowego uzasadnienia. Tak samo, jak i stawianie wiatraków, są objawem myślenia magicznego.

Redakcja stopwiatrakom.eu


 

Wszechobecna propaganda klimatyczna w mediach głównego nurtu oparta jest o kilka mitów, które są nieustannie promowane wbrew oczywistym faktom i elementarnej wiedzy naukowej, zwłaszcza mit o szkodliwości dwutlenku węgla i jego szczególnej roli gazu cieplarnianego. Poglądy przeciwne i poddające w wątpliwość „ustaloną naukę o klimacie” są zaciekle eliminowane z obiegu publicznego, wszystko po to, by nie dopuścić do powstania nawet najmniejszych wątpliwości wśród polityków, dziennikarzy i wyborców, a już szczególnie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ten sposób bełkot klimatyczny rozlewa się po infosferze publicznej i uniemożliwia rzetelną debatę o przyczynach, skutkach i kosztach „walki z klimatem”. Skala manipulacji i dezinformacji jest na tyle duża, że konieczne jest posługiwanie się zupełnie innymi pojęciami umożliwiającymi prawidłowe nazwanie rzeczywistości bez jej przeinaczania. Prawda sama się nie obroni i wymaga codziennej pracy a zwłaszcza posługiwania się innym językiem niż klimatyczni histerycy i naciągacze. Dlatego misją naszego portalu jest obrona prawdy naukowej i polskich interesów politycznych oraz gospodarczych w czasach inwazji post-prawd, kłamstw i przeinaczeń.

Wszystkim naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy. Portal utrzymuje się wyłącznie z prywatnych datków i nie korzystamy z żadnych publicznych pieniędzy. Takie finansowanie gwarantuje nam pełną niezależność a Czytelnikom publikacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Prosimy o wpłaty na konto w PKO BP SA: 53 1020 2791 0000 7102 0316 5867

Tytuł wpłaty: "Darowizna na stopwiatrakom.eu"

Dziękujemy Państwu za życzliwe wsparcie!