^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

portal klimat i czlowiekW piątek 25 września br. miała miejsce kolejna odsłona spektaklu dla ubogich wiedzą pt. „młodzieżowy strajk klimatyczny”, którego oficjalnym celem jest zwrócenie uwagi na „pilną potrzebę rozwiązania kryzysu klimatycznego”. Strajki są organizowane na całym świecie w jednym dniu, w tym także i w Polsce, co świadczy o bardzo dobrej koordynacji … wśród młodzieży. Należy tylko żałować, że akurat w ten piątek w Polsce była ładna pogoda i młodzi aktywiści mieli ułatwione zadanie. Kto wie, jaka byłaby frekwencja, gdyby było zimno i zaczęło intensywnie padać, jak miało to miejsce w niedzielę.

Modę na strajkowanie w obronie klimatu wylansowała niepełnosprawna intelektualnie nastoletnia Szwedka Greta Thunberg, która zdążyła się już stać medialną twarzą kampanii przeciwko ziemskiemu klimatowi. [1] Co prawda nie wiemy jaki dokładnie klimat odpowiada panience Grecie, ale z pewnością niedługo się dowiemy czy jest to klimat marsjański czy też wenusjański. Kto wie, może nawet klimat na Księżycu jest dla niej dużo lepszy niż ten ziemski. Greta strajkuje tak już od sierpnia 2018 r. i od razu stała się ulubienicą mediów. Może gdyby Szwedka poleciała na Księżyc i bliżej zapoznała się z tamtejszym klimatem, to zmieniłaby zdanie na temat tego tutaj na Ziemi.

1189.1 Greta na strajku

Źródło: Twitter

Już w zeszłym roku zdemaskowaliśmy Thunbergżankę, jako wyznawczynię marksizmu-leninizmu w czystej postaci, która pod hasłami kryzysu klimatycznego chce dokonać kolejnej rewolucji społecznej i ekonomicznej poprzez pozbawienie całych społeczeństw prawa do decydowania o tym czym mają się ogrzewać, co jeść i w co się ubierać.

„Traktujemy projekt medialny pn. „Greta Thunberg”, jako rodzaj wirusa wpuszczonego do zdrowego organizmu - w tym przypadku pokolenia osób młodych i nie rozumiejących złożoności zjawisk pogodowych, klimatycznych czy astronomicznych - który ma zainfekować to młode pokolenie fałszywą ideą „walki z klimatem”. Uwolnienie się spod klimatycznych przesądów i całego intelektualnego bełkotu, który się z tym wiąże wymagać będzie od młodych osób lat ciężkiej pracy i nauki. Nie wszyscy będą w stanie zrozumieć, że padli ofiarą wrednej manipulacji ze strony chciwej kliki, która postanowiła zarobić „na klimacie”. Mała Greta też jest ofiarą własnej rodziny, której daleko do normalności i która podsyca w niej różne lęki i fobie, m.in. i ten apokaliptyczny lęk przed „kryzysem klimatycznym”. W sumie rację miała Greta krzycząc we wrześniu br. w Nowym Jorku, że ”skradziono jej marzenia i dzieciństwo” Rzecz w tym, że te pretensje są kierowane nie tam, gdzie trzeba. Nie trzeba wielkiej wiedzy, by zrozumieć, że klimatu nie da się „ukraść” ani też „zepsuć”, natomiast każdy wie, że łatwo jest wykorzystać emocjonalnie mało bystrą nastolatkę i wmówić jej stek bzdur na temat klimatu i końcu świata, który „niszczy złowrogi węgiel”. Równie dobrze Thunberg mogłaby protestować przeciwko plamom na Słońcu, trollom zamieszkującym Szwecję czy też zbyt dużej ilości piasku na Saharze.” [1]

Niestety także w Polsce głupie idee o kryzysie klimatycznym padają na podatny grunt wśród młodzieży, która z racji wieku i braków w wykształceniu daje się łatwo manipulować opowieściami o szkodliwości paliw kopalnych dla klimatu.

1189.2 Strajk w RP

1189.3 Strajk 3

Źródło: Twitter

Widać też, że politycy uwierzyli całej tej medialnej propagandzie o „kryzysie politycznym” i próbują się lansować wśród młodzieży. Robią tak zarówno politycy z obozu rządzącego, którzy pokochali już wiatraki bardziej od własnej Ojczyzny, jak i z pożal się Panie Boże, pseudo-opozycji. Odkryliśmy na Twitterze, że niejaka Anna Maria Żukowska – reprezentująca w Sejmie ugrupowanie o pretensjonalnej nazwie „Lewica” także odkryła w sobie niechęć do węgla i paliw kopalnych. O czym nie omieszkała publicznie poinformować fotografując się na tle klimatycznie pobudzonej młodzieży.

1189.1 Żukowska foto

Źródło: Twitter

Mamy nieodparte wrażenie, że światowa koordynacja działań przedsięwzięcia pod nazwą „młodzieżowy strajk klimatyczny” jest tak daleko idąca, że nawet hasła, które „całkowicie spontanicznie” wygłasza młodzież są identyczne na całym świecie. Jak widać kierujący tym „młodzieżowym strajkiem” niczego nie zostawili przypadkowi i zaplanowali wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

Nieodmiennie też najlepszy wgląd w aktualny stan gorączki klimatycznej przedstawia brytyjski „The Guardian”, który słynie z niezwykle radykalnej propagandy alarmizmu klimatycznego. Z okazji „młodzieżowego strajku klimatycznego” zamieścił on długą relację z całego świata pokazując, jak w różnych miejscach globu intensywnie „protestowano”. Dla przykładu, bardzo charakterystyczny fragment relacji z Indii:

„W głównych miastach Indii odbywały się strajki i protesty, a na plakatach pisano, że „robi się tu gorąco”, co odzwierciedla prognozy, że w nadchodzących dziesięcioleciach setki tysięcy ludzi będzie umrzeć co roku z powodu fal upałów w Indiach, jeśli tylko globalne ocieplenie będzie rosło w obecnym tempie.”

„Takie kraje, jak Indie już teraz przeżywają kryzys klimatyczny”, mówi aktywista Disha A Ravi. „Walczymy już nie tylko o naszą przyszłość, lecz walczymy o naszą teraźniejszość. My, ludzie z najbardziej poszkodowanych krajów, zmienimy sposób dyskusji w negocjacjach klimatycznych i doprowadzimy do sprawiedliwego planu naprawy, który przyniesie korzyści ludziom i nie napcha kieszeni naszego rządu ”. [2]

O tym, że dużo więcej ludzi corocznie umiera z chłodu i wyziębienia niż z gorąca pewnie indyjski „aktywista klimatyczny” Ravi nie słyszał, ale nie wymagajmy od niego zbyt wiele. O tym, że długoletnia niska aktywność Słońca może skutkować spadkiem średnich temperatur na Ziemi, Ravi też zapewne nie dowie się z mass-mediów. Dużo prościej jest wyjść na ulicę i pokrzyczeć przeciwko tym „złym” paliwom kopalnym, niż zastanowić się w czyim interesie leży pozbawienie setek milionów ludzi dobrodziejstw taniej i powszechnie dostępnej energii elektrycznej oraz ciepła.

Redakcja stopwiatrakom.eu

Przypisy:

[1] http://stopwiatrakom.eu/wiadomo%C5%9Bci-zagraniczne/2820-pod-zas%C5%82on%C4%85-dymn%C4%85-walki-z-klimatem-grety-thunberg-jest-%C5%BCywym-g%C5%82osem-radykalnego-marksizmu.html - publ. w dn. 02.12.2019 r.

[2] https://www.theguardian.com/environment/2020/sep/25/young-people-resume-global-climate-strikes-calling-urgent-action-greta-thunberg - publ. z dn. 25.09.2020 r.

Wszystkim naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy. Portal utrzymuje się wyłącznie z prywatnych datków i nie korzystamy z żadnych publicznych pieniędzy. Takie finansowanie gwarantuje nam pełną niezależność a Czytelnikom publikacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej.