^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

portal wiadomosci lokalneOd 2013 r. toczyło się postępowanie środowiskowe dla farmy elektrowni wiatrowych składającej się aż z 31 szt. elektrowni zlokalizowanej w okolicach Bytowa. Dopiero ustawa z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych pozwoliła zakończyć to postępowanie administracyjne. Bez niej, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydałaby pozytywną decyzję środowiskową dla inwestora.

Ten sukces na Pomorzu nie przyszedł sam, gdyż lokalne stowarzyszenia „Mój Dom – Nasza Przestrzeń” z Bytowa oraz „Ciemno” z miejscowości Ciemno, walczyły z inwestorem oraz lokalnymi włodarzami już od 2012 r. Ich wysiłek nie poszedł na marne, gdyż obronili swoje domy przed niechcianą inwestycją oraz doprowadzili do stwierdzenia nieważności większości miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego przewidujących budowę wiatraków.

W najbliższym czasie opiszemy historię zmagań o tę farmę na Kaszubach, gdyż sposób postępowania inwestora oraz lokalnych władz są wręcz modelowe dla inwestycji wiatrakowych.

Poniżej zamieszczamy treść decyzji RDOŚ w Gdańsku z dnia 18 stycznia 2017 r.

Redakcja stopwiatrakom.eu

fundacja banner