^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

portal wiadomosci zagraniczneAntonio Guterres – Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych w swoim przemówieniu z dnia 31 grudnia 2017 r. wezwał narody do walki z nacjonalizmem, ksenofobią i zmianami klimatu. Swoje wystąpienie nazwał „czerwonym alarmem”. Noworoczne orędzie Sekretarza Generalnego dostępne jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=FNfSEI-kFEk

Poniżej zamieszczamy najważniejsze fragmenty wystąpienia António Guterres’a który w swoim wystąpieniu zaapelował o jedność wśród globalnej społeczności, która będzie musiała stawić w Nowym Roku czoła ogromnym wyzwaniom i bronić wartości wspólnych dla wszystkich. [1], [2]

„Na Nowy Rok 2018 nie apeluję, ale wystawiam ostrzeżenie – czerwony alarm dla naszego świata" - powiedział Sekretarz Generalny.

„Gdy zaczynamy 2018 r., wzywam do jedności. [...] Możemy rozstrzygać konflikty, przezwyciężyć nienawiść i bronić naszych wspólnych wartości, ale możemy to zrobić tylko razem "- powiedział.

149. ONZ foto

Przypominając, że w ubiegłym roku wezwał, aby rok 2017 był rokiem pokoju, szef ONZ zauważył, że niestety, ale w fundamentalny sposób świat poszedł w dokładnie odwrotnym kierunku.

Pojawiły się zagrożenia, w tym pogłębiające się konflikty i nowe zagrożenia, a globalne obawy dotyczące możliwości użycia broni jądrowej osiągnęły najwyższy poziom od czasów zimnej wojny - dodał.

W tym samym czasie w alarmującym tempie występowały skutki zmian klimatycznych, wzrosły nierówności społeczne i nastąpiły ogromne naruszenia praw człowieka.

„Narasta nacjonalizm i ksenofobia" - powiedział Guterres. Podkreślając przekonanie, że świat może stać się bezpieczniejszy, można rozstrzygać konflikty, przezwyciężać nienawiść i bronić wspólnych wartości, podkreślał, że jedność jest niezbędna do osiągnięcia tych celów.

„Jedność jest ścieżką. Od tego zależy nasza przyszłość", powiedział Sekretarz Generalny, wzywając przywódców do rozwiązania w Nowym Roku, aby: "Zmniejszali różnice. Przezwyciężali podziały. Odbudowywali zaufanie, zbliżając ludzi do wspólnych celów."

logo stop wiatrakom mini[Nasz komentarz] Zwracamy uwagę na noworoczne wystąpienie Sekretarza Generalnego ONZ, gdyż wśród najważniejszych zagrożeń, jaki czekają ludzkość w 2018 r. wymienił on m.in. zmiany klimatyczne. ONZ od samego początku lat 90-tych XX wieku jest zaangażowany sprawy promowania Agendy 2030 opracowanej z inicjatywy Maurice Stronga. Pisaliśmy o tym tutaj: http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/2060-agnieszka-stelmach-o-ideologii-zrównoważonego-rozwoju.html oraz  http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/2339-prezydent-andrzej-duda-na-72-sesji-zgromadzenia-ogólnego-onz-mówił-m-in-o-zaangażowaniu-polski-w-działania-na-rzecz-…-ochrony-klimatu.html

Należy wciąż przypominać, że Agenda 2030, to polityczny program pisany z pozycji neo-marksistowskich, który posługując się pojęciem „zrównoważonego rozwoju” narzuca członkom ONZ jeden model rozwiązań politycznych, gospodarczych i społecznych bez uwzględnienia uwarunkowań lokalnych, tradycji i historii poszczególnych społeczeństw. Jeśli wczytać się dobrze w tekst Agendy 2030, to widać, że ideologia „zrównoważonego rozwoju”, to tylko nowa nazwa dla światowego komunizmu. Już nie czerwonego, a zielonego. Już bez sierpa i młota, ale za to z wiatrakami.

Już w 2016 r. red. Agnieszka Stelmach pisała o Agendzie 2030 w ten sposób:

„Nowy program ONZ „Agenda 30” roi się od frazesów i miłych haseł dla każdego. Nie można jednak zaprzeczyć, że za frazesami kryje się ciągle ta sama ideologia, która człowieka po prostu nienawidzi. Ideologia domagająca się ograniczenia liczby ludności na świecie, zniszczenia klasy średniej, własności prywatnej („ziemia nie może być traktowana jako zwykły aktyw”, dopuszcza się jej zabieranie w celu tworzenia „higienicznych warunków życia” dla innych ludzi, w interesie „całego społeczeństwa”, itp.), wprowadzenia pełnej kontroli nad obywatelami, ale w taki sposób, by oni sami to zaakceptowali. Co nam to przypomina? Współcześni marksiści nie mają wątpliwości, że to jest ich ideologia.”

Ogólnoświatowa presja na walkę ze „zmianami klimatu”, to próba narzucenia społeczeństwom i państwom konkretnego programu gospodarczego i politycznego. ONZ jest jednym z wiodących ośrodków tej presji. To pod auspicjami ONZ pracuje Konferencja państw członków ONZ, która opracowała Porozumienie paryskie z 2015 r., jak i samą konwencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu z 1992 r. Trudno jest nie zauważać tych działań.

Trzeba mieć tylko świadomość, że niezbędna jest ciągła presja na polski rząd, by bronił w tej sprawie zdrowego rozsądku oraz naszych interesów i nie angażował się w realizację programów społecznych i gospodarczych, które w istocie rzeczy zagrażają bytowi naszego społeczeństwa i państwowości. „Zielona” energetyka jest istotną częścią Agendy 2030 i dalsze jej wdrażanie w Polsce podważa bezpieczne funkcjonowanie państwa, jako całości.

Sadźmy lasy, rozbierajmy wiatraki

Redakcja stopwiatrakom.eu

Źródło:

[1] http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=58370#.WkzDYd_iaM_

[2] http://www.breitbart.com/national-security/2018/01/01/un-sec-gen-makes-new-year-proclamation-world-must-unite-fight-nationalism-xenophobia-climate-change/

stopwiatrakom stopka 1