^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

Stowarzyszenie i osoby prywatne z całej Polski wysyłają do Polskiego Radia żądania sprostowania informacji zawartych w audycji wyemitowanej 21 listopada w programie 1.

http://www.polskieradio.pl/7/3086/Artykul/984922,Elektrownie-wiatrowe-nie-wytwarzaja-dzwiekow-groznych-dla-zdrowia

W ww. audycji tzw. eksperci udowadniali brak wpływu na zdrowie emitowanych przez elektrownie wiatrowe infradźwięków. Wśród nich prym wiodła prof. Krystyna Pawlas, była konsultant ds. zdrowia środowiskowego, odwołana z tej funkcji z powodu zasiadania w radzie nadzorczej jednej ze spółek "wiatrakowych".

Protesty można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

A oto treść protestu wysłanego przez Redakcję Wikiduszniki:

Domagamy się sprostowania, dotyczącego zarówno nieprawdziwego przedstawienia kwalifikacji i intencji osób wypowiadających się w audycji dotyczącej oddziaływania turbin wiatrowych jak i przedstawianych przez nich faktów. Poza informacją, że prof. Pawlas była członkiem Rady Nadzorczej firmy wiatrowej i wykorzystując stanowisko konsultanta ds. zdrowia środowiskowego przekonywała do farm wiatrowych, żądamy przedstawienia opinii prawdziwie niezależnych ekspertów.